Hoe Agentschap Integratie en Inburgering hun integratielandschap transformeerde

Onder invloed van internationale ontwikkelingen is de wereld van de migratie constant in beweging, ook in België. Hier liepen betrokken instanties tegen de grenzen aan van verouderde, weinig flexibele IT-systemen en een verkokerd organisatielandschap. Dat moest anders, vond het Vlaamse Agentschap Integratie en Inburgering (AGII).
AGII stond voor de uitdaging om in naam van de sector hun dienstverleningen te verbeteren en efficiënter te maken door de IT-infrastructuur te moderniseren. Door gebruik te maken van Salesforce-oplossingen (specifiek Mulesoft), heeft AGII de processen kunnen stroomlijnen, de samenwerking tussen verschillende teams en diensteverleningen verbeterd en een meer klantgerichte benadering kunnen realiseren. De organisatie had te maken met verouderde IT-systemen die niet goed met elkaar communiceerden, wat leidde tot inefficiënties en een gebrek aan overzicht. Dit maakte het moeilijk om snel en effectief te reageren op de behoeften van hun klanten en partners. Daarnaast was er een groeiende vraag naar meer gepersonaliseerde en toegankelijke diensten.
Transformatie
Het Agentschap Integratie en Inburgering zal tijdens het webinar op 13 mei a.s. (10.00 – 10.45 uur) spreken over hun integratielandschap en hoe zij dit hebben verbeterd met MuleSoft. Specifiek gaat het over KBI-Connect en de overgang naar een nieuw systeem: ‘allis’. KBI-Connect is de databank van het Agentschap Integratie en Inburgering, Atlas, Amal, Huis van het Nederlands Brussel en Agentschap Binnenlands Bestuur. Hierin staan gegevens van inburgeraars en kandidaat-cursisten NT2. Dankzij het nieuwe systeem Allis kunnen zij veel processen en diensten nog klantgerichter maken.
Geïnteresseerd?
Registreer u nu om er zeker bij te zijn!