Data en AI | Nieuws AI-experts pleiten voor staatssecretaris voor AI bij EZ We dreigen de boot te missen is de boodschap van zo’n vijftig experts die samen een Nationaal AI Deltaplan hebben opgesteld.
Data en AI | Nieuws Rijksambtenaren krijgen in 2026 de beschikking over AI-chatbot Vlam-ai gaat lokaal draaien in een overheidsdatacenter waardoor de gegevens binnen het overheidsnetwerk blijven.
Data en AI | Nieuws Merz en Macron spreken op topontmoeting in Berlijn over digitale soevereiniteit Tijdens de gesprekken in Berlijn staat het mobiliseren van Europese investeringen centraal, met name voor projecten die de digitale…
Kennispartners AI Agents zullen de mens niet overbodig maken, maar wel effectiever Wat kunnen we met Agentic AI in de publieke sector?
Data en AI | Event Hoogleraar Frans Feldberg: ‘Menselijke factor is bepalend bij AI’ De publieke sector moet zich de vraag stellen: hoe blijf ik relevant in de disruptieve wereld van AI en behoud ik mijn rol in het…
Kennispartners Leiderschapsdilemma's in het agentic AI tijdperk Van empathie naar artificial intimacy. Persoonlijk of creepy?
Data en AI | Event AI helpt Rijkswaterstaat bij groeiende onderhoudsopgave Het groeiende personeelstekort noopt de organisatie tot slimmer werken en AI kan hier oplossingen bieden, stelt CIO Ron Kolkman.
Data en AI | Event NDS AI-aanjaagteam: ‘We hebben keihard het tempo nodig om te versnellen’ Voorzitter AI-aanjaagteam Larissa Zegveld: 'Wij kijken alleen naar de AI die we in onze overheidsprocessen nodig hebben.’
Data en AI | Blog Kom in beweging We moeten in beweging komen en niet gelaten dingen laten gebeuren. Of onverschillig zijn. Dan raken we onze menselijkheid kwijt. Blog door Piek Knijff
Kennispartners Zo past Fortinet de principes van Secure by Design toe Toepassen van software die veiligheid al tíjdens de ontwerpfase voorop stelt.
Data en AI | Blog Agents ter versterking van ambtelijk vakmanschap We moeten investeren in infrastructuur en personeel om agents effectief te beheren en ontwikkelen Blog door Joost de Haan
Kennispartners AI en de soevereine cloud Om als overheid op een verantwoorde en veilige manier AI te gebruiken, moet die aan een aantal voorwaarden voldoen.
Data en AI | Event AI in Drenthe, zonder wrijving geen glans Programmamanager Digitalisering Ernst Wallinga doet verslag van een AI-avontuur, van ChatGPT naar ‘Drone-gate’.
Data en AI | Event OCW wil kampioen hergebruik worden Verzamelen wat er al is en dat slim inzetten, daar kan een heleboel tijd, energie en uiteindelijk geld mee bespaard worden.
Kennispartners Hoe creëer je waarde met Generative AI-programma’s? Een multidisciplinaire aanpak is essentieel om GenAI-use cases tot leven te brengen en waarde te creëren. Wat zijn de bouwstenen?
Data en AI | Event Wanneer is GenAI goed genoeg om erop te vertrouwen? RWS laat zien hoe generatieve AI de collega’s kan ondersteunen om hun werk slimmer en efficiënter te doen. Dat blijkt een hele zoektocht.
Data en AI | Event Van vindbaar naar citeerbaar AI verandert de manier waarop mensen informatie zoeken en vinden. Wat betekent dat voor overheidscommunicatie?