Overslaan en naar de inhoud gaan
(advertentie)

Kamer herhaalt wens tot ingrijpen kabinet bij verkoop Solvinity

Solvinity
- ChatGPT

Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD online kan draaien, moet niet in Amerikaanse handen vallen zonder waarborgen. Dat heeft de Tweede Kamer opnieuw laten weten aan het kabinet. Meerdere voorstellen hieromtrent werden aangenomen in de Kamer.

Bij debatten over de overname van Solvinity werd al duidelijk dat de Tweede Kamer wil dat het kabinet de verkoop niet zonder meer toestaat. Het Amerikaanse bedrijf Kyndryl wil Solvinity kopen. Daarmee zou het bedrijf onder Amerikaanse wetgeving vallen, waardoor de Amerikaanse regering gegevens zou kunnen opeisen of systemen zou kunnen stilleggen.

Een motie van onder meer Chris Stoffer (SGP) waarin het kabinet wordt opgeroepen de verkoop alleen toe te staan als er geen risico's zijn voor het functioneren van DigiD werd aangenomen. Een gesprek met de top van Kyndryl kon die zorgen bij de aanwezige Kamerleden niet wegnemen.

Stresstest

De Kamer nam ook nog een aantal voorstellen aan die meer in algemene zin de digitale soevereiniteit moeten versterken. Zo moet er een test komen hoe afhankelijk ministeries zijn van Amerikaanse cloudbedrijven, zoals Microsoft.

Ook moet er bij nieuwe aanbestedingen de regel zijn dat een Europees bedrijf de voorkeur krijgt, behalve als er zwaarwegende redenen zijn om het niet te doen. Nu gaat bijna iedere digitale aanbesteding nog naar een Amerikaans bedrijf, omdat die betere kwaliteit leveren. (ANP)

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in