Overslaan en naar de inhoud gaan
(advertentie)

Reactie op motie om mailverkeer in eigen beheer te houden

Den Haag, 19 juni 2024. Eddie van Marum, staatssecretaris Herstel Groningen

‘End of support’ betekent niet automatisch dat dat Microsoft Exchange niet meer kan worden gebruikt. Dat stelt demissionair staatssecretaris Digitalisering Van Marum (BBB) naar aanleiding van een motie om het mailverkeer van alle overheidsorganisaties voortaan in eigen beheer te houden.

Einde Exchange 2016 en 2019

De Kamerleden Kathmann (GroenLinks-PvdA) en Six Dijkstra (NSC) stelden de motie op naar aanleiding van het beëindigen van de technische ondersteuning op Microsoft Exchange. Per 14 oktober 2025 stopt Microsoft de ondersteuning van Exchange 2016 en 2019, waardoor deze software geen beveiligingsupdates meer zal ontvangen.

De overweging van de Kamerleden is dat de rijksoverheid straks haar mailverkeer niet meer in eigen beheer heeft als er geen keuze wordt gemaakt over het vervangen van deze dienst. Zij vrezen voor meer afhankelijkheid van Amerikaanse techleveranciers, omdat het in de praktijk zou betekenen dat overheidsdiensten verplicht naar de cloud moeten.

De overweging van de Kamerleden is dat de rijksoverheid straks haar mailverkeer niet meer in eigen beheer heeft.

Onderzoek status

De motie werd aangenomen door de Kamer, maar werd door Van Marum als ontijdig aangemerkt, omdat op dat moment werd onderzocht wat de status was bij de departementen en hun ICT-dienstverleners omtrent Microsoft Exchange. Van Marum belooft de antwoorden hierop zo snel mogelijk toe te sturen.

'Niet significant anders'

Microsoft, de leverancier van Exchange, raadt klanten aan om bestaande installaties te upgraden, schrijft de staatsecretaris. ‘De nieuwe Exchange Server Subscription Edition is net als oudere versies een 'on-premise' product dat in eigen datacenters kan worden geïnstalleerd. Overheidsorganisaties behouden de keuze om hun e-mailsystemen lokaal te blijven beheren. Na deze upgrade levert Microsoft wederom technische ondersteuning op dit product.’

Volgens Van Marum wijkt het onderhoud daarmee niet significant af van hoe het altijd al ging. Hij schrijft dat SSC ICT, een van de grootste ICT-dienstverleners van het Rijk, dit meeneemt in haar reguliere planning.

Lees ook:

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in