Overslaan en naar de inhoud gaan
(advertentie)

Beleid rond e-mailarchivering aangescherpt

CIO-Rijk heeft het beleid van de Rijksoverheid rond e-mailarchivering doorgelicht op privacy-risico’s. Door een aanscherping van het beleid  worden de rest-risico’s tot een acceptabel niveau teruggebracht, meldt het Rijk.

Klaar voor akkoord

Het beleid is nu klaar voor goedkeuring. Het is aan de Interdepartementale Commissie Bedrijfsvoering Rijk (ICBR) en de Groepsondernemingsraad Rijk (GOR), de overkoepelende ondernemingsraad van de Rijksoverheid, om akkoord te geven. Vervolgens kan het binnen alle overheidsorganisaties worden geïmplementeerd.

Gedragen beleid maken voor e-mailarchivering blijkt een hachelijke onderneming. De Archiefwet en de Wet open overheid vragen om een transparante overheid, de algemene verordening gegevensbescherming (AVG) om het bewaken van privacy van zender, ontvanger en onderwerp van e-mails.

Samenwerking

Het doorlichten van het huidige beleid was een taak van CIO-Rijk in samenwerking met privacy-adviseurs van de Rijksoverheid en het Privacy Adviseur Rijk (PAR)-team. Het beleid is tot stand gekomen door samenwerking tussen onder andere het Nationaal Archief, CIO-Rijk en Programma Open Overheid.

Lees ook:

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in