Overslaan en naar de inhoud gaan
(advertentie)

Nieuwe Archiefwet mogelijk begin 2024 van kracht

Vaste Kamercommissie OCW met o.a. als gasten Regeringscommissaris Arre Zuurmond en Algemeen Rijksarchivaris Afelonne Doek

Op 9 maart worden alle vragen die de Kamerleden hebben, verzameld en naar het ministerie van OCW gestuurd. Na beantwoording kan de Kamercommissie een datum bepalen voor een debat in de Tweede Kamer.

In januari 2023 kan gestart worden met de interdepartementale afstemming. Vervolgens volgen het besluit en de regeling een andere route. Voor het Archiefbesluit wordt er advies gevraagd bij de Raad van State. Naar aanleiding van het advies stelt het ministerie van OCW dan een nader rapport op. De Archiefregeling wordt aangemeld bij de Europese Commissie (volgens Richtlijn 2015/1535). De doorlooptijd daarvoor is minimaal drie maanden.

Als deze processen zijn afgerond, kunnen het Archiefbesluit en de Archiefregeling ondertekend en gepubliceerd worden. Als dit uiterlijk eind september 2023 gebeurt, kan de Archiefwet samen met het Archiefbesluit en de Archiefregeling op 1 januari 2024 in werking treden.

Het rondetafelgesprek dat 23 februari plaatsvond kunt u hier terugkijken

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in