Overslaan en naar de inhoud gaan
(advertentie)

Centrum voor Veiligheid en Digitalisering officieel geopend

Het CVD moet de capaciteit aan bestrijders van cybercriminaliteit laten toenemen. | Beeld: CVD

Ons kennisniveau over cybercrime moet drastisch omhoog, stelde Hester Somsen bij de opening van het CVD. De directeur cybersecurity bij Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid vindt dat we meer hoogleraren, lectoren, studenten en werknemers moeten komen die binnen overheden en bedrijven de cyberveiligheid omhoog krikken. Somsen: “Uiteindelijk is het tegengaan van die dreiging mensenwerk. Er hangt een mythe omheen… Dat cybersecurity ingewikkeld is. Maar het zijn gewoon mensen die het moeten doen. Nu hebben we dit centrum waar ze opgeleid worden.”

Speerpunt: digitale ondermijning

Het centrum gaat ook overheden en bedrijven (van beursgenoteerd tot midden- en kleinbedrijf) informeren en helpen digitaal veiliger te worden. Hiernaast worden start-up-bedrijven geholpen die nieuwe methodes tegen cybercriminaliteit ontwikkelen. Het instituut noemt digitale ondermijning als een speerpunt. Inmiddels wordt er bijvoorbeeld via bitcoins evenveel geld ‘witgewassen’ als de gehele omzet van de Nederlandse drugsmarkt.

Breed samenwerkingsverband

Het CVD is een initiatief van Hogeschool Saxion, de Politieacademie, de Universiteit Twente en de gemeente Apeldoorn. Sinds juli 2022 zijn ook ROC Aventus en NIPV officieel partner in het CVD. Verder is er een nauwe samenwerking met het Opleidings- en Kenniscentrum van de Koninklijke Marechaussee, Koninklijke Landmacht, Apeldoorn IT, Centraal Beheer Achmea, Belastingdienst, Kadaster en Saab Nederland.

Aanjager van het CVD is Lodewijk Asscher.

Centrum voor Veiligheid en Digitalisering

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in