Esilgöz baseert zich op informatie van netbeheerder TenneT en Netherlands Foreign Investment Agency (NFIA). Wegens vertrouwelijkheid kan de bewindsvrouw niet veel meer vertellen over de komst en uitbreiding van datacenters, waar ict-apparatuur als servers wordt ondergebracht.
Uitbreidingsplannen datacenters; nog 20 tot 25 op komst
Datacenters in Middenmeer | Beeld: Shutterstock
Zeer veel onzekerheden
Projecten lopen in elk geval in Noord-Holland, Flevoland en Groningen. ‘Zoals eerder genoemd zijn er zeer veel onzekerheden of deze datacenters zich ook daadwerkelijk zullen vestigen in Nederland en zo ja, op welke termijn’, aldus de demissionaire staatssecretaris.
Zeewolde
De nieuwe coalitie wil strengere eisen stellen aan de komst van grote datacenters. Ook is er veel politieke discussie over de komst van een megacenter van het moederbedrijf van Facebook in Zeewolde. De gemeenteraad keurde donderdagavond de komst van dat center goed. (ANP)

Plaats een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.