Het geplande datacenter krijgt een Water Usage Effectiveness-score (WUE) van 1,690. De datacenterbranche beloofde in 2021 dat vanaf 2025 in gebieden met matige waterschaarste, zoals Amsterdam, geen nieuwe datacenters meer zouden worden gebouwd met een WUE boven de 1. Voor die norm bestaat geen wettelijk kader.
Nieuw datacenter Equinix vraagt 1,1 miljard liter drinkwater
Een nieuw datacenter van Equinix in Amsterdam-Zuidoost gaat veel meer drinkwater gebruiken dan de norm die de datacentersector zichzelf heeft opgelegd. Als alle vier geplande torens zijn gebouwd, gaat het complex jaarlijks 1,1 miljard liter drinkwater gebruiken voor koeling, ruim 1 procent van wat Waternet jaarlijks oppompt. Dat schrijft NRC.
Het drinkwater is nodig voor de koeling van de servers. Volgens NRC kiest Equinix voor zogenoemde ‘natte torens’, omdat alternatieve installaties die minder water gebruiken niet in het ontwerp passen. Het datacenter wordt maximaal zestig meter hoog. Equinix noemt de gekozen koelmethode in de vergunningsaanvraag ‘de enige haalbare optie’.
Inspanningsverplichting
Waternet laat aan NRC weten dat in de overeenkomst met Equinix een ‘inspanningsverplichting’ voor waterbesparing is opgenomen. De waterbeheerder benadrukt dat de beslissing over de vergunning niet bij Waternet ligt.
Equinix onderzoekt daarnaast het gebruik van warmte- en koudeopslag in de bodem, waarmee het drinkwaterverbruik deels kan worden verminderd. Voor dat systeem is volgens NRC al een vergunning afgegeven. Uit de documenten valt volgens de krant niet af te leiden hoe beide vergunningen zich tot elkaar verhouden en welke systemen uiteindelijk worden gebruikt.
Plaats een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.