Overslaan en naar de inhoud gaan

Nieuwe podcastserie over privacy en data-ethiek borgen bij datagedreven werken

Walter van Wijk in gesprek met Bart Schellekens.
Walter van Wijk in gesprek met Bart Schellekens. - CIP

Het gebruik en delen van gegevens (data) groeit sterk, ook binnen de overheid. In drie podcastafleveringen onderzoekt Walter van Wijk (CIP) hoe organisaties privacy en data-ethiek borgen bij datagedreven werken.

Van Wijk spreekt met drie experts Ronald Damhof, Bart Schellekens en Christian Verhagen over onder meer de rollen van CPO’s en CDO’s, de privacyaspecten van dataprojecten, en vraagstukken rond bescherming, preventie, opsporing en ethiek. 

In aflevering 1
wordt met Ronald Damhof (Chief Data Officer bij het ministerie van JenV en voorzitter van de Taskforce Gegevensdeling) gesproken over de kansen én de risico’s bij dataprojecten, ook als het gaat over opsporing. En over de relatie tussen de CDO en de CPO en de mens-kant van dit werk. ​
Beluister aflevering 1 via Buzzsprout

​In aflevering 2 wordt gepleit voor een ‘belangenofficer’ in plaats van een privacy officer, wordt de noodzaak van begrip van data bij bestuurders uitgelegd. Daarnaast komt de mogelijke spraakverwarring tussen juristen en niet-juristen aan de orde. Te gast is Bart Schellekens, vanuit het ministerie van BZK onder meer betrokken als adviseur bij de dienst Ontwikkeling, Digitalisering en Innovatie en bij het programma IBDS. 
Beluister aflevering 2 via Buzzsprout

​In aflevering 3 heeft Christian Verhagen (partner en adviseur bij Highberg op terreinen als AI, data governance en data-ethiek) het over de ethische kant van data-projecten. Hoe volwassen zijn we, wanneer is het goed genoeg en hoe komen we daar? Wat is de rol van leiderschap daarbij? En hoever kan de overheid gaan in proactieve dienstverlening? 
Beluister aflevering 3 via Buzzsprout

Deze podcastserie is mede mogelijk gemaakt door CIO Rijk. 

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in