Het gaat om e-mails, notulen en uitnodigingen afkomstig van medewerkers van de Autoriteit Consument en Markt en de Autoriteit Persoonsgegevens. In de gedeelde stukken zouden namen van ambtenaren niet zijn weggelakt.
Microsoft deelde namen Nederlandse ambtenaren met Amerikaanse overheid
Namen van Nederlandse ambtenaren die betrokken zijn bij toezicht op grote onlineplatforms zijn via interne documenten van Microsoft terechtgekomen bij een commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Dat meldt Vrij Nederland op basis van documenten die het techbedrijf aan Amerikaanse onderzoekers verstrekte.
De documenten houden verband met de uitvoering van de Digital Services Act (DSA), de Europese wet die platforms verplicht harder op te treden tegen onder meer illegale content en desinformatie. Amerikaanse politici die kritisch zijn op de DSA vroegen techbedrijven om interne communicatie over de Europese aanpak.
Aerdts: namen delen ongepast
De onthulling leidde vrijdag tot politieke reacties in Den Haag. Staatssecretaris Willemijn Aerdts noemde het delen van namen van ambtenaren ongewenst en sprak daarover met de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo. Ook staatssecretaris Eric van der Burg wil laten onderzoeken hoe de gegevens precies zijn gedeeld.
Plaats een reactie
U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.