Overslaan en naar de inhoud gaan
(advertentie)

Nieuw platform om vragen aan Kamerleden te stellen

Twee handen in neonroze lijnen versturen papieren vliegtuigje op paarse achtergrond
Handen versturen papieren vliegtuigje als symbool voor directe communicatie met Kamerleden via VraagHetZe - Open State Foundation

Rechtstreeks contact krijgen met een Kamerlid is voor een burger niet gemakkelijk. Om dit te vergemakkelijken lanceert Open State Foundation 28 september een nieuw platform ‘VraagHetZe’. Hier kunnen burgers rechtstreeks vragen stellen aan het Kamerlid van hun keuze. Zowel vraag als antwoord zijn openbaar zichtbaar.

Kamerleden ontvangen vaak grote hoeveelheden e-mail, waardoor een vraag al snel verloren gaat. Via sociale media is contact krijgen ook niet eenvoudig; daar voert het meest extreme geluid vaak de boventoon.
Dat kan anders, dachten ze bij Open State Foundation. ‘Wij willen een plek bieden voor serieuze vragen aan Tweede Kamerleden’, zegt projectleider Marlinde Weener. ‘Met dit maatschappelijke experiment hopen we het gesprek terug te brengen naar de inhoud en een stem te geven aan mensen die normaal hun weg naar Kamerleden niet makkelijk weten te vinden.’

De website staat al live. Er kunnen al vragen gesteld worden. Op 28 september volgen bij de lancering de eerste antwoorden op de vragen.

Eenvoudige opzet

Een vraag stellen op de site is eenvoudig. Uit een totaaloverzicht van Kamerleden kies je het Kamerlid waaraan je een vraag wil stellen. Je kunt hierbij zoeken op politieke partij of specifieke onderwerpen c.q. commissies. Vervolgens kan iemand een vraag stellen. Open State Foundation controleert elke vraag die gesteld wordt op feiten en formulering: ‘Wij publiceren alleen nette vragen, zodat het gesprek inhoudelijk blijft en niet vervalt in grof taalgebruik.’ Het wordt dus geen plek waar burgers tekeer kunnen gaan tegen Kamerleden, zoals nu op sociale media vaak gebeurt.

Stelt iemand een interessante vraag, dan kun je hem of haar volgen. Dan hoor je het zodra er een antwoord is. Open State Foundation geeft Kamerleden twee weken de tijd om te reageren. Is er nog geen antwoord ingestuurd, dan wordt een herinnering gestuurd.

‘VraagHetZe’ is gefinancierd door het SIDN Fonds en door het Vfonds.

Maak iBestuur uw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaalt u nu zelf welke bronnen u als eerste ziet wanneer u zoekt. Zo mist u nooit meer het laatste nieuws van iBestuur.

Voeg iBestuur toe aan Google

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in