Overslaan en naar de inhoud gaan
(advertentie)

Gratis digitale autonomie, zonder digitale dienst: doe er wat aan!

Portret Bert Hubert
Bert Hubert

De afgelopen weken heeft de regering ons minstens viermaal, op schrift, uitgelegd dat er echt geen geld is voor digitale autonomie, of voor de nieuw op te richten Nederlandse Digitale Dienst die aan die autonomie zou kunnen gaan werken.

Volgens het coalitieakkoord en meer documenten wil men Nederland digitaal autonomer krijgen. Daar zijn warme woorden over gesproken, maar bij de uitkomst van het nieuwe Overheidsbrede Cloudbeleid bleek al dat het moeilijk ging worden. In dit document staan louter aanbevelingen die ook nog eens pas over vier jaar geldig worden. Tot die tijd zijn het niet eens aanbevelingen!

Ook is het digitale soevereiniteitsonderwerp op een lastige manier verdeeld over Economische Zaken en Klimaat en Binnenlandse Zaken, wat tot de nodige onrust heeft geleid, maar ook tot een hoop onduidelijkheid. Wie doet nou wat?

De vers opstartende Nederlandse Digitale Dienst heeft ondertussen in meerdere interviews en presentaties een steeds wisselend beeld geschetst van wat ze gaan doen. Is het beleid? Is het handen uit de mouwen? Of is het toch weer “kaderstellend coördineren”? We lijken nu op het laatste uitgekomen te zijn.

We beleven hier een drievoudige valse start:

  • Er is geen geld voor de NL Digitale Dienst, of voor transitie naar digitale autonomie
  • De aansturing is incoherent en verdeeld over twee ministeries
  • De NL Digitale Dienst zelf neigt ernaar een papieren club te worden

Nou is dit allemaal al erg genoeg. Maar ondertussen praten we erover alsof deze dingen niet zo zijn. Alsof we goed bezig zijn. In ronkende teksten praat men ook over hoe belangrijk dit allemaal is. En daarmee zijn we op een vierde manier in de aap gelogeerd: we ontkennen dat het helemaal niet goed gaat.

Daarom een stevige oproep voor het commissiedebat Digitale Zaken van vandaag: erken de “olifant in de kamer” en adresseer dat de situatie op dit moment onacceptabel is.

Geen geld, geen zicht op geld, geen plan en een warrige aansturing: doe er wat aan!

Maak iBestuur uw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaalt u nu zelf welke bronnen u als eerste ziet wanneer u zoekt. Zo mist u nooit meer het laatste nieuws van iBestuur.

Voeg iBestuur toe aan Google

Plaats een reactie

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

(advertentie)

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in